Enjeksiyon Pakeri
Şişirilebilen Paker universal çalışma ve test aleti olup, zemin ıslahı için yapılan sondaj ve enjeksiyonları sırasında açılan sondaj kuyusu yıkamalarında, basınçlı su deneylerinde ve hidrolojik testlerde, baraj ve gölet yapımı sırasında kapak ve perde, tünel inşaatı boyunca kontak ve konsolidasyon enjeksiyonlarında ve benzeri işlerde kullanılan yardımcı bir ekipmandır.

CROWN PAKER' in ürettiği havalı Pakerler Türkiye’de ve Dünya’nın 32 ülkesinde güvenle kullanılmaktadır. 28 mm’den 170 mm’ye kadar 11 farklı çapta standart üretim yapılmaktadır. İsteğe göre 300 mm’ye kadar her çapta özel imalatlar yapılabilmektedir. Pakerler açılan sondaj kuyusuna indirildikten sonra sıvı veya gaz ile şişirilir ve böylece bu alanda test ve enjeksiyon yapılabilir. Crown marka Pakerler tekli kullanıldığı gibi istenildiğinde çiftli olarakda kullanılabilir. CROWN PAKER' in ürettiği Enjeksiyon Pakerleri 1975’den beri güvenilir ve kolay kullanım sunmaktadır.
Pakerin Kullanım Alanları

PAKER-BASINC-TABLOSU

Firmamız tarafından değişik çaplarda üretilen Pakerler, amacına göre :

· Temel, tünel, baraj ve gölet inşaatı sondaj ve enjeksiyon çalışmalarında,
· Enjeksiyon kaçaklarının test edilmesinde,
· Baraj ve Gölet inşaatı sırasında hidrolojik testlerin yapılmasında kullanılmaktadır.
· Basınçlı Su Testlerinde (BST) deney kitleri olarakda kullanılmaktadır.

Paker lastik boyları (L) uygulama ve gereksinimlere göre değişebilir.

Standart lastik uzunlukları sunlardır ;

· L = 300 mm Ø 28, 34, 44 mm Paker için
· L = 500 mm ve 1000 mm : Ø 28, 34, 44, 54, 64, 74, 84, 94, 102 mm Paker’ler için
· L = 1100 mm 130 mm ve 170 mm Paker’ler için

Diğer çap ve boylar müşteri isteğine göre imal edilebilir.
Paker Çaplarına Göre Basınç Tabloları
Paker Şişirme Hortumu
Paker Şişirme Kazanı
Paker Şişirme Rekorları
Enjeksiyon Pompası
Hidrolik tahrikli, çift tesirli bir pompa olup, asgari ve azami arasında kademesiz basınç ve debi ayarı yapabilme özelliğine sahiptir. Bu pompa ile su, her türlü çimento şerbeti, % 30 nisbetinde 5 mm’ye kadar kum çimento karışımı harçlar ile çimento bentonit karışımlarını enjekte etmek mümkündür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Piston çapı      : 80 mm

Valf sistemi : Bilyalı

Emme hattı : 2 inç

Basma hattı : 1.5 inç  (40-50 Atü)

Kum basma özelliği : 2-4 mm kumla karışım basabilir. (oran % 30-50)

Enjeksiyon Pompa Tanımlamaları
Dinlendirici Mikser
Karıştırıcı Mikser
Enjeksiyon Mikseri
Wire Line Paker
Wireline sistem Paker’in Wire-line matkap üzerine en iyi ve kolay pozisyonda yerleşmesini sağlar ve açık sondaj kuyusunda geçirgenlik testi yapılmasına olanak sağlar.

Wireline Paker’e monte edilen elmas halkası sayesinde elmas üzerinde konumlanarak basınçlı geçirgenlik testlerinde kolaylık ve yarar sağlar. Farklı seçenekleri mevcuttur.
(Çiftli ve Tekli)
Bazı düşük ve orta basınçlı hidrolojik testlerde CROWN PAKER 28 - 170 mm arası Çiftli Pakeri ( IZ TYPE ) öneriyor. Bu yapılanmada iki Paker test bölgesini korur ve bu şekilde test boyu ( IZ ) sabit kalır. İki standart Pakere özel bağlantı ekipmanları eklenerek iki ayrı şişirme rekoru yardımıyla bağlanır. İki Paker arasında boyu ayarlanabilir delikli borular sayesinde bölgeye test yapılır.
Mekanik Paker
CROWN PAKER' in ürettiği Mekanik Pakerler üstün kalite ve kolay kullanım sunmaktadır.
Double Paker
IZ TYPE STAR PAKER 28 - 170 MM
Enjeksiyon Seti
Enjeksiyon Seti Çalışma Düzeni

Enjeksiyon karışımı için kullanılacak olan su ve çimento, stok tanklarında kullanıma hazır vaziyette bulundurulur. Daha önceden hafızaya alınan karışım oranları ile ilgili reçete seçimi yapılır ve start tuşuna basılır. Sistem önce istenilen miktardaki suyu alır, ardından istenilen miktardaki çimentoyu alır ve istenilen sürede mikser içerisinde karıştırmaya başlar. Karıştırma işlemi bitince, mikser içerisindeki enjeksiyon karışımı agitatöre boşaltılır. Agitatörde karışım homojen yapısını koruması için ağır devirde karıştırmaya devam eder.

Operatör istediği zaman, enjeksiyon pompasını çalıştırarak, agitatördeki enjeksiyon karışımı istenilen yere pompalanır. Bu işlemler istenilen miktarda enjeksiyon karışımı gönderilene kadar sırasıyla devam eder. Bu işlemler isteğe göre manuel veya otomatik olarak yapılabilir.

Enjeksiyon hazırlama ve pompalama işlemi tamamlanınca, sistem su ile yıkanıp temizlenmesi gerekir. Temizleme için miksere yaklaşık 500lt su alınır, mikserde karıştırılır. Sonra agitatöre boşaltılır. Agitatördeki su enjeksiyon pompası ile enjeksiyon hattına basılır. Böylece bütün sistem yıkanmış olur.

Enjeksiyon pompalarımız  CS 80 ve CS 100 modeli, yüksek hızlı karıştırıcı CS 375 modeli ve çalkalayıcı CS 500 modeli ile birleştiğinde kullanımı kolay ve pratik Enjeksiyon Hattı’nı oluşturur.

Çimento enjeksiyon ünitesi aşağıda belertilen parçalardan oluşmaktadır.

1 - Karıştırıcı

2 - Çalkalayıcı

3 - Enjeksiyon Pompası

4 - Kuyu Başı Manometre Grubu

5 - Şişirilebilir Paker
Triplex Pompa
Sondaj Makinası
Emprenye Elmas Matkaplar
NQ ve HQ EMPRENYE ELMAS

Sivri dişli
Daha hızlı , yüksek penetrasyon ile çok sert kaya kesmek için tavsiye edilir.


Emprenye elmas matkaplarda kullanılan sentetik elmas taneleri bir matris içine gömülmüş vaziyettedir. Matrisin özelliği elmasın aşınma oranına paralel olarak aşınmasını sağlayacak şekilde tasarlanmasıdır. Matris aşındıkça yeni ve keskin yüzeyli elmaslar ortaya çıkar.

Elmas matkaplar, özellikle sert formasyonlarda daha hızlı ilerleme ve manevra sayısını azaltma amacıyla kullanılırlar. Manevra sayısı azaldığı için sondaj süresi kısalır ve metre başına toplam maliyet düşer.

Bu matkaplar özellikle sert, aşındırıcı kayalarda, gevşek, kırık ve tebeşirli çakmak taşı gibi kayaç sertliğinin ani değiştiği zemindelerde yararlıdır. Su kanallarının her iki tarafına Tungsten Karbür alaşımlı vidye takviyeler, doğru kuyu çapını sağlamak için de iç ve dış yüzlere büyük elmaslar konur. Sondaj ekipmanları.
Tijler
Sondaj makinasındaki dönme ve baskı hareketinin en sondaki matkaba iletilmesini sağlayan silindir şeklindeki ekipmanlara TİJ denir. Tijler sondaj sistemindeki en önemli ekipmanlardır, üstün kaliteli dikişsiz soğuk çekme çelik borudan imal edilmektedir.

Kurulan sondaj kulesinden indirilen birinci borular Tij borularıdır. Tij borularının görevi uçlarına takılan matkaplar ile sondaj kuyusunu delmektir. Gerek bağlantı dizilimi gereği gerekse matkabın sağlıklı çalışabilmesi için matkap ile tijler arasına birkaç tane ara bağlantı parçası ve ağırlık yapması için kalın etli borular eklenmelidir.

Tij boruları üç parçadan, içe veya dışa upsetli ana boru gövdesi ile bu gövdenin iki başına monte edilmiş takım kafalarından oluşur.
Muhafaza Boruları
Yüksek kaliteli soğuk çekme, dikişsiz borudan imal edilen tij ve muhafaza borularının dişleri CNC torna tezgahlarında işlenilerek açılmaktadır.

Muhafaza Borusu sondaj kuyusunun duvarlarını destekler ve sağlam olmayan zeminlerin çökme eğilimlerini anlamamıza yarar. Kum, kiltaşı ve kil gibi gevşek zeminler kolayca çöktükleri için kuyu ekipmanlarının zarar görmemesi için muhafaza borusuna ihtiyaç vardır. Bir diğer görevide da sondaj sıvısının çatlaklara kaçmasını önlemektir.

Muhafaza Boruları ölçüleri
Bakım Onarım
Sondaj ve Enjeksiyon Ekipmanlarının bakım ve onarımlarını yapmaktayız, kaliteli yedek parça üretimimiz ve tecrübeli ustalarımız ile size her zaman çözümler sunmaktayız.

1975 yılından itibaren Sondaj ve Enjeksiyon Firmalarına her yerde yüksek kaliteli ürünlerle kesintisiz hizmet ve servis vermek bizim vizyonumuz olmuştur.
Enjeksiyon Pakeri
Enjeksiyon Pompası
Dinlendirici Mikser
Karıştırıcı Mikser
Wire Line Paker
Triplex Pompa
Sondaj Makinası
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Double Paker
Mekanik Paker
Enjeksiyon Seti
Emprenye Elmas Matkaplar
Tijler
Muhafaza Boruları
Bakım Onarım
Ürünlerimiz
 
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz
DCE Makina İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Özpetek San.Sit. 1379.Sok. No:17 İvedik ANKARA
Tel: 0312 394 82 00 - 01     dcemakina@hotmail.com
ÜRÜNLERİMİZ
Paker, Sondaj ve Enjeksiyon Ekipmanları